Wazi

Write some software

Mradi huu unaisha leo na una bei ya kadri ya $4521 USD.

Pokea ombi la bure kwa mradi kama huu
Bajeti ya Mradi
$3000 - $5000 USD
Jumla ya Zabuni
34
Maelezo ya Mradi

I need you to develop some software for me. I would like this software to be developed . We have a simple business simulation program used to teach a business management class. Currently run as individual instances from thumbdrives. Each student receives a drive, activates .exe program and completes exercise.

We wish to create a cloud-based platform using Microsoft Azure to hold multiple copies of the program. Students access the platform via web-browser and complete the simulation exercise in the cloud.

We estimate 200 students run the program simultaneously.

We'd be happy to supply more info for your proposal.

Ujuzi Unaohitajika

Unapania kutengeneza pesa?

  • Weka bajeti yako na muda
  • Onyesha ombi lako
  • Lipwa kwa kazi yako

Ajiri Wafanyakazi huru watakaoweka zabuni kwenye mradi huu

    • Forbes
    • The New York Times
    • Time
    • Wall Street Journal
    • Times Online